Bu haber kez okundu.

MAY SİBER İLE KİŞİSEL VERİLER GÜVEN ALTINDA

2018 yılı başın­da, ülkemizin viz­yoner ve idealist iş insanlarından Mehmet Ali Yalçındağ’ın Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlendikten sonra uluslararası yazılım markası olma hedefiyle yoluna kararlı bir şekil­de devam eden May Siber Teknoloji, KVKK (Kişisel Verileri Koruma Kanunu) ve Avrupa Birliği’nde yürürlüğe giren GDPR (General Data Protection Regulation) kapsamında hukuksal düzenlemelerle ilgili tüm sektörlere, kurumsal bir yapıda profesyo­nel hizmet sunuyor.

May Siber Teknoloji’nin koşulsuz müşte­ri memnuniyeti oluşturmayı ana ilke haline getirdiğini belirten şirketin CEO’su İlkem Özar, NASA’nın, General Electric’in, ABD Genel Kurmay Başkanlığı’nın, lüks ve spor otomotiv markalarının, dünyada yüzlerce kamu ve özel sektör kurumunun veri güvenliğini sağlayan Digital Guardian ile sağladıkları iş birlikteli­ğiyle Türkiye’de gerçekleştiği tahmin edilen yıllık 100-120 Milyon dolarlık veri kaybını azaltmayı hedef­lediklerini kaydetti.

İlkem Hanım, Unilever, Microsoft, McAfee gibi uluslara­rası yabancı şirketlerde uzun yıl­lar süren yöneticilik kariyerinizi May Siber Teknoloji’de sürdürüyorsunuz. Bir profesyonel olarak May Siber Teknoloji’yi nasıl tanımlayabilirsiniz?

May Siber Teknoloji, kurumsal yapısı, vizyonu, ilkeleri ve ufkuyla çok uluslu bir şir­ket. Biz tutkularımız ve ideallerimiz doğrultu­sunda uzmanı olduğumuz siber teknoloji ala­nında geliştirdiğimiz özgün çözümlerle, milli ve yerli bir marka olmanın, yurt dışına kendi mühendislerimizin geliştirdiği çözümleri ihraç etmenin gururunu yaşamaktayız. Şirketimizin her geçen gün yurt dışında artan pazar payında Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Ali Yalçındağ’ın kat­kısı çok büyük. Çünkü Ar-Ge ve inovasyon aşamasından pazarlama noktasına kadar her süreçte, bir iş adamından ziyade idealist bir yaklaşım içerisinde verdiği destek, şir­ketimizin hedefle­rini gerçekleştirme­sinde önemli bir etken oluyor.

“Dubai ve İngiltere ofislerimizi yakında faaliyete geçiriyoruz’’

Merkezimiz İstan­bul’da, Ar-Ge merkezimiz ise, Ankara’da bulunuyor. İstanbul Teknik Üniversite­si Teknokent’ de 2. Ar-Ge merkezimizi önümüzdeki aylarda faaliyete geçirece­ğiz. Yurt dışında; Almanya, Hollanda ve Malezya’da ofis­lerimiz var, ilave olarak bu yılın 3. çeyreğinden itibaren Dubai ve Londra ofislerimi­zi de hizmete açmış olaca­ğız. Toplamda çoğu yazı­lım mühendisi olmak üzere 150’nin üzerinde mühen­dis şirketimizin bünyesinde çalışmaktadır.

“Yurt içinde kamu kurumlarının %60’ından fazlası ürünlerimizi kullanıyor.’’

Bugün Türkiye’de özel ve kamu bankalarının çoğunda May Siber Teknoloji’nin geliştirdiği yazılım çözümleri kullanılmak­tadır. 300’e yaklaşan kurumsal müşterisi ve 1 milyonun üzerin­de son kullanıcıya verdiği hiz­metle şirketimiz sektöründe lider konumda yer almaktadır. “SGK, Çevre ve Şehircilik Bakan­lığı gibi bir çok kamu kurumu­nun yanı sıra özel sektörden Yapı Kredi, Denizbank, Halkbank, Vakıfbank,0 TEB ve TV8 gibi şir­ketlere siber güvenlik alanında hizmet vermekteyiz.”

Çağlayan Bey, May Siber Teknoloji ağ ve sistem güvenliği konusunda hangi çözümleri sunuyor?

Ağ erişim kon­trolü (NAC), güvenlik bilgi ve olay yöne­timi (SIEM) ve güvenlik operas­yon merkezi (SOC) olmak üzere 3 farklı katego­ride siber sal­dırıları önleme amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. May Siber Teknoloji olarak tamamen yerli iş gücü ile geliştirdiği yazılım çözümlerimizi Scop markasıyla dünya pazarına sunuyoruz. ScopNet, ScopVi­sion ve ScopSOC bu ürünle­rimizden sadece birkaçıdır.

Çağlayan Bey, May Siber Akademi proje­niz merakla bekleniyor ve büyük bir heyecan olustur­du. Kapsamı hakkında bilgi verir misiniz?

Sektörümüz Türki­ye’de gelişimini tamamlama yolunda hızla ilerliyor. Ciddi oranda eğitim ve kalifiyeli çalışan eksiğimiz var. Öncü konumumuzun bize verdiği yüksek sorumluluk çerçeve­sinde eğitim konusunda da çalışmalar gerçekleştirme­yi amaç edindik. Bu kapsam­da, uluslararası eğitim prog­ramları organize ederek, ülkemizde hem bilinç oluş­turmak hem de büyük açık olarak görünen bilgili ve yetişmiş analistleri sektöre kazandırmak istiyoruz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.