Bu haber kez okundu.

Dr. Kenan Tekindağ, endoskopi alanında uluslararası standartlarda çözümler üretiyor.

Eğitim hayatı yıllarında hobi olarak başladığı yazılım programı geliştirme konusundaki çalışmalarını, hekimlik yaptığı dönemde profesyonel olarak sürdüren Dr. Kenan Tekindağ yaklaşık 20 yıldır sağlık sektöründe adından söz ettiriyor.

Arge ve inovasyon yatırımlarıyla geliştirdiğii yüksek teknoloji ürünleri Türkiye sağlık sektö- rünün öncü kurumları tarafından tercih edildiğini belirten Dr. Kenan Tekindağ şirket olarak Avrupa Birliği ülkeleri, Türkiye Cumhuriyetler ve Orta Doğu Ülkelerine ihracat gerçekleştirdiklerini söyledi.

Türkiye’de 1.500 noktada ürünlerinin kullanıldığını söyleyen Dr. Kenan Tekindağ, “Ar-Ge ve inovasyon konusunda çok ciddi çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bu zamana kadar sunduğumuz projelerimiz Tubitak’tan destek almaya hak kazandı. Geliştirdiğimiz yeni ürünlerle yurt içi ve yurt dışı pazar payımızı daha da arttıracağımıza inanıyorum’’ dedi.

Kenan Bey Aort Sağlık son yıllarda özellikle Endoskopi konusunda gerçekleştirdiği yeniliklerle ön plana çıkıyor. Hekimlikten iş hayatına geçen kariyer serüveninizi sizden dinleyebilir miyiz?

Yazılım programlarına olan ilgim ortaokul yıllarında bir merakla başladı. Bu merakımı aldığım eğitimlerle yıllar içerisinde daha profesyonel bir düzeye taşıma imkanına sahip oldum. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, çalıştığım sağlık ocağında, hastalara hizmet verebilmek için özel bir yazılım geliştirdim. Önceleri benim kullandığım bu yazılım meslektaşlarım tarafından çok beğenildi ve onlar da bu yazılımı kullanmaya başladı. Bunun ardından, yine sağlık sektöründe hizmet kalitesini ve verimliliği arttıracak yazılım programları üzerine çalışmalarımı daha da ileri seviyeye çıkarttım.

Biz Aort Sağlık olarak, sağlık sektöründe Endoskopi alanında uzmanlaşmış bir kurumuz. Bu konuda hem yazılım programları hem de endoskopi yan ürünleri üretimi gerçekleştirmekteyiz. EndoCleaner Endoskop yıkama ve dezenfeksiyon cihazı, EndoStorages endoskop kurutma ve Saklama Dolabı, Endoleakage endeskop kaçak test cihazı,MedGate görüntü arşiv ve kayıt sistemi olmak üzere 4 ana ürünümüz var.

Bu ürünlerimizin hepsinin ar-ge sürecinde geliştirilmesinden üretilmesine tüm aşamaları kendi bünyemizde geçekleştirmekteyiz. Diğer endoskopi yöntemlerine göre farklı özelliklere sahip kapsül endoskopi argesine de başladık. Son olarak MedGate MIP ileri teknoloji görüntüleme cihazının da bizim ürettiğimiz ürünler arasında yer alıyor. Kapsül endoskop projesinin arge sürecini, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden Prof. Dr.Yusuf Erzin ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Prof. Dr. Tamer Ölmez hocalarımızın danışmanlığında sürdürmekteyiz. Bu cihazla, bir doktor, gerçekleştirdiği endoskopi işlemini canlı olarak meslektaşlarıyla birlikte yer ve mekan sınırlaması olmadan paylaşabilecek, teşhis konusunda doktorlar birlikte hareket edebilecek. Kayıt özelliği de olan bu cihazımız yeni nesil görüntülemede sektörde büyük bir boşluğu da doldurmuş olacak .

“Ar-gesürecindenüretimemüşterilerimizle işbirlikteliği içerisindeyiz’

BİR konuda mükemmel çözümler üretebilmeniz için, o konuda bilgiye ve tecrübeye sahip olmanız gerekir. Bizim şuanda sektörümüzde başarı- lı işlere imza atıyor olmamızın altındaki nedenin bu olduğunu düşünüyorum. Çünkü ben doktorum, bu alanın ihtiyaçlarını, eksikliklerini, bu alanda neler yapılarak değer oluşturulabileceğini biliyorum. Bunun yanında biz hizmet verdiğimiz kurumlarla sürekli iş birlikteliği içerisindeyiz, onlarla birlikte sürekli bir araya geliyor, onlardan aldığımız geri dönüşlerle ürünlerimizi hep yeni özelliklerle güncelliyoruz .

“TAM ENTEGRE MODERN BİR TESİSTE ÜRETİM GERÇEKLEŞTİRİYORUZ’’

Hizmet verdiğimiz ve çözüm ürettiğimiz alan sağlık olduğu için üretim sürecinde çok hassas çalışıyoruz.
Son sistem Avrupa menşeili makine parkurumuzda üretim yapmaktayız. Ürünlerimizde kullandığımız yarı mamülleri bile biz kendimiz üretmekteyiz. En ufak parçanın üretiminden ürünün son haline kadar, koşulsuz bir kalite anlayışına sahibiz.

“YENİ ÜRÜNLERİMİZLE SEKTÖRÜN GELİŞİMİNE KATKI SAĞLIYORUZ

Bizi sektörümüzde farklı kılan özelliklerimizden biri de Ar-ge ve İnovasyon konusunda yakaladığımız başarıdır. Sürekli yeni ürün geliştirme konusunda çalışmalarımız sürüyor. Bu zamana kadar çoğu projemizle Tubitak ve Kosgeb’den destek almayı başardık. Projelerimizle geliştirdiğimiz her bir ürün katma değeri yüksek ürünler, ülkemizin ekonomisine bu ürünlerimizle katkı sağlamaktan mutluluk duyuyorum.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.